Pasucacha je peruánská bylina známá pro svůj pozitivní vliv při boji s cukrovkou II. typu. Působí jako antioxidant, prevence proti rakovině a léčí infekce.
Pasuchaca je tradičním lékem používaný v jižní Americe. Místní domorodci používají tuto bylinu jako prostředek proti průjmům, gynekologickým a kvasinkovým infekcím.
Pasuchaca je účinným lékem proti civilizačním chorobám západní civilizace. Stimuluje funkci slinivky a pozitivně působí proti diabetes II. typu. Díky antioxidačním účinkům odvádí z těla volné radikály ale i jiné toxické látky. Zpomaluje tak stárnutí organismu a působí preventivně proti některým druhům rakoviny.
Pasuchaca je bylina divoce rostoucí na vrcholkách And. Dorůstá do výšky 35 cm. Listy pasuchaci jsou trojlaločné. Květy jsou poměrně drobné, fialově zbarvené, skládají se z pěti okvětních lístků a vytvářejí trsy.
Pasuchaca se zpracovává prakticky celá, nejběžněji se používá nadzemní část.
Pasuchaca obsahuje flavonoidy, glykosidy, antocyanidiny, saponidiny, silice s obsahem seskviterpenů, kyselinu chebulagovou a dehydrodigalovou, β-citronellal, slizy a geraniol.
Pasuchaca endemicky roste v horských oblastech jižní Ameriky.
Nejvíce účinných látek pasuchaca obsahuje před rozkvětem většinou mezi březnem a květnem.
Budu rád, pokud mi napíšete nebo pro vás bude můj web inspirací. Nekopírujte však, prosím, jakýkoliv obsah webu bez předchozího svolení. Pokud chcete použít nějaký text nebo obrázek, napište mi nejprve na frantisek@hermankuvherbar.cz.